Kas ir auduma autiņbiksītes BabyBella
Kas ir auduma autiņbiksītes un kā tās lietot


A

Auduma autiņbiksītes

 1. Auduma autiņbiksītes ir pēc principa līdzīgas vienreizlietojamajām autiņbiksītēm kā, piemēram, firmām Pampers un Huggies.
 2. Auduma autiņbiksītes pamatā sastāv no divām daļām, 1) no mitruma un kakas uzsūcošās daļas, kas atrodas pie mazuļa ādas un 2) no kaut kā, kas neļauj drēbītēm palikt mitrām un tie var būt PUL audums, kas ir poliestera audums ar poliuretāna pārklājumu. Tas ir audums, kas ražots tieši lai šūtu auduma autiņbiksītes visā pasaulē. Kā arī vilnas audums, ko lanolizējot, iegūst mitruma necaulaidīgu efektu. Vēl viens variants ir flīss, Ja interesē šāda auduma autiņbiksītes, tad varu pastāstīt vairāk zem burta F.

 3. Mitruma uzsūcošā daļa var būt dažāda izskata un no dažādiem audumiem, bet galvenais, lai tā labi, ātri un daudz uzsūc mitrumu. Tā var būt ieliktnīšu veidā, trifold (trīs daļās salokāms ieliktnītis), prefold (trīs daļās salokāms ieliktnītis ar biezāku vidusdaļu), sašūtas kā auduma autiņbiksītes bez podziņām, ar podziņām vai lipekli ap punci, kā dubultā austa muslina auduma autiņš, vai cita auduma autiņš, piemēram, flaneļa, ko aptin ap mazulīti.

 4. Virsējā mitruma necaurlaidīgā daļa no PUL vai Vilnas visiem ražotājiem vienmēr ir vai nu kā virsbiksītes, pogājamas, ar lipekli, pielāgojamas dažādiem vecumiem, vai šūtas pa izmēriem. Katrai firmai atšķiras viņu izvēlētie modeļi, bet lielākoties visi piedāvā Virsbiksītes, Virsbiksītes ar kabatu (Pocketdiapers angliski), vai tādas, kur viss sašūts kopā gan ieliktnītis gan virsbikse.

 5. Auduma autiņbiksīšu forma, piegrieztne katram ražotājam ir dažāda, bet ideja visiem viena. Lai biksītes būtu mazulim un dabai draudzīgas, lai nebūtu noplūdes un lai mazajam valkātājam būtu ērti. Tas ir skaisti. Un iegādāties auduma autiņbiksītes , tas ir daudz daudz lētāk. Ja iegādājoties vienreizlietojamās Jūs mazulim pārtīšanas laikā iztērēsiet ap pusotru tūkstoti un vairāk, tad lietojot auduma autiņbiksītes tie būs daži simti uz vairākiem bērniem. Un neaizmirsīsim atkritumu kalnus un dabu!

 1. Noskatieties video youtube, ko Jums uzfilmēju par auduma autiņbiksītēm kopumā un par dažiem modeļiem, ko piedāvāju.

Video par modeli FLUFF STIFF 3in1 vai biksītes ar vanniņu, runājot tautas valodā.A

Auduma autiņi

 1. Auduma autiņi ir auduma gabals, kam var būt dažādi izmēri un materiāls, piemēram, jaundzimušajam atbilstošs 60x60, jau lielākiem mazuļiem 75x75, bambusa auduma un kokvilnas auduma muslins (dubultā austa marle), flanelis. To izmanto lai mazulīti mazgātu, apsegtu, noslaucītu, kā paladziņu, lai pasargātu no saules un lai no tā locītu ieliktnīšus un tītu ap mazulīti kā autiņu, kur pa virsu uzvelk mitrumnecaurlaidīgas PUL vai vilnas virsbiksītes.
 2. Par autiņa izmantošanas veidiem skaties manu youtube video, kur atsevišķā video parādu dažus no locīšanas veidiem. Ja neviens neit pie sirds un liekas par grūtu, varu parādīt citus veidus un palīdzēt izrast. Locīšana ir vienkārša, tikai pāris reizes jāizdara un būs skaidrs, kā ar visu nezināmo.

B

Baby Bella auduma autiņbiksītes

Mazulim un dabai draudzīgās Auduma autiņbiksītes BabyBella. Manis darinātas pēc Vācijā izstrādātām un pārbaudītām piegrieztnēm. Esmu no izstrādātāja Vācijā saņēmusi Licenci tās šūt mūsu mazuļiem. Izvēlos dabīgus, mazuļiem draudzīgus un auduma autiņbiksītēm paredzētus un pārbaudītus materiālus. Modeļi ir gan ar podziņām, gan uzvelkami, gan podiņmācībai. Gan dienai, gan naktij. Auduma autiņbiksītes ir no kokvilnas, bambusa un citiem labi uzsūcošiem materiāliem, ka piemēram, Zorb. Virsbiksītes no PUL, vilnas un flīsa. Lietojamas no dzimšanas līdz pat podiņam. Sniedzu konsultācijas par lietošanu arī par citu ražotāju autiņbiksītēm, lai nebūtu tā, ka esat iegādājušies, bet kādas aizķeršanās vai nezinašanas dēļ tās iegulst skapī un netiek lietotas, kā tas bija ar manis iegādātajām otrajam bērniņam.


 


F flīss

Flīss ir materiāls, ko izmantoju auduma autiņbiksīšu šūšanā. Izmantoju gan kokvilnas flīsu ieliktnīšu, auduma autiņbiksīšu šūšanai, gan poliestera flīss, ko izmantoju sausuma sajūtas nodrošināšanai un apdarēm. Ir arī flīsa virsbiksītes. Pēc klienta vēlēšanās, tās arī varu piedāvāt. 

Ir ar līdzīgu nosaukumu flīss ruļļos, kas paredzēts lielāku bērnu kakas noķeršanai. Tad flīsu ar kaku noņem un iemet vai nu podā vai atkritumos. Katra flīsa ražotājs norāda, kur tās izmetamas. Parasti tas tiek ražots no bambusa un ir no dabīgām šķiedrām. Jaundzimušajiem tāds nav nepieciešams, jo ar krūti barotiem mazuļiem kaka ir ūdenī šķīstoša un pirms mazgāšanas nav jānoskalo.

Mana pieredze ar to ir tāda, ka daudz sanāk izmest nepiekakāta flīsa. Neredzu tam lielu jēgu, bet paprovēt jau var.


I

Ieliktnītis

Ieliktnīši ir auduma autiņbiksīšu neatņemama sastāvdaļa. Lai kā tie būtu sašūti, daudz kārtās kā ieliktnīši, trifold, prefold vai kā biksītes, tie uzsūc mazuļa čuru un noķer kaku, lai tā nenokļūtu, tur, kur nevajag. Piemēram fluffeluff un fluff enough. Ieliktnīšu materiāli dažādiem ražōtājiem atšķiras, tie var būt gan no piliestera-sintētikas, gan no dabīgajiem materiāliem - bambusa, kaņepes, kokvilnas. Ir šķiedras, kas labāk uzsūc, piemēram bambuss uzsūc labāk kā kokvilna, bet katram ir savi plusi un mīnusi. Bambuss labāk uzsūc, bet nedrīkst mazgāt lielos grādos, parasti ne vairāk par 60 grādiem, bet savukārt kokvilnu var vārīt un likt žāvētājā.


L

Lanolīns

Lanolīns ir aitas vilnas tauki, kas ir 100% dabīgs. To no vilnas izskalo, lai varētu saražot audumu, iegūt dažādām ziedēm piedevu un tad, kad mēs to atgriežam atpakaļ vilnai un tā kļūst mitruma necaurlaidīga, jo tauki neļauj mitrumam iesūkties vilnā. Ar lanolīnu apstrādāts vilnas apģērbs kļūst mitrumnecaurlaidīgs (auduma sastāvā jābūt vismaz 80% vilnai un nedrīkst būt klāt iestrādātas dabīgas šķiedras), mīksts un veselīgs, jo pieskaroties pie ādas tas baro to.

Dažādi ražotāji ražo arī gatavus maisījumus, kuru sastāvā ir lanolīns, biksīšu lanolizēšanai. Ko izvēlaties ir Jūsu ziņā. Palīdzēšu, ja būs jautājumi par lanolizēšanu. Var būt vēlies apskatīties manu video par lanolizēšanu, tad skaties šeit.

L

Lanolizēšana

Apskatiet manu youtube video par lanolizēšanu. Ja kas nav skaidrs, raksti ziņu.
M

Mazgāšana

Bieži runājot par auduma autiņbiksīšu lietošanu nākas dzirdēt, ka tas esot dārgi un sarežģīti. Vēlos izstāstīt dažas lietas un stāstīt par to tik, daudz, lai viss, par un ap auduma autiņbiksītēm kļūtu vienkāršs, lēts, saprotams un pieņemams.

Kā daudzas lietas, tas, kas mums ir neskaidrs, vai kur trūkst informācijas mums šķiet sarežģīti.

Auduma autiņbiksītes mazgājiet 60 grādos un vēlams kokvilnas, vai tā saucamajā garajā ciklā, vēlams pirms tam izskalot skalošanas režīmā. Tas nepieciešams, lai lielākā daļa urīna un pārējās daļas tiktu noskalotas un tad garajā ciklā tās izmazgāsies ar pietiekami lielu ūdens daudzumu. Ūdeni nedrīkst taupīt, lai labi tās izmazgātos. Visas dabīgās šķiedras varat mazgāt līdz pat 90 grādiem, bet tas ikdienā nav nepieciešams. Jēgu tas rada tad, ja mazais izslimojis kādu vīrusu.

Svarīgi mazgāt ar mazgāšanas līdzekli, kuram pievienots skābekļa balinātājs, vai pievienot to atsevišķi. Skābekļa balinātājs iznīcina baktērijas un autiņbiksītes kļūst higiēniski tīras.

Protams nekas nav akmenī cirsts un citas mazgāšanas ieražas ir tik pat labas. Galvenais, lai autiņbiksītes būtu tīras un mazgātas ar mazgāšanas līdzekli, kurš būtu piemērots Jūsu mazulim. Daudz ir dzirdēti mīti, ka ar autiņbiksītēm ir sarežģiti, jo jāmazgā ar īpašiem līdzekļiem, jāžāvē īpašos apstākļos, nu vienu vārd sakot, ja tas tā būtu, diez vai tas būtu mans mazuļa autiņbiksīšu veids.


Tātad 60 grādi

Skābekļa balinātājs pulverī vai pieberam atsevišķi (firmai nav nozīmes)

Izvēlēties mazgāšanas režīmu, kas ir ar daudz ūdens un nav ekonomiskais vai īsas režīms

Pietiekami daudz veļas pulvera (lietot tik, cik netīrai veļai)

PUL Auduma autiņiem

 1. Pul auduma autiņbiksītes varat mazgāt kopā ar ieliktnīšiem, vai ar jūsu krāsaino veļu, jo tās nekļūst tik netīras, kā ieliktnīši un cits uzsūcošais materiāls.

2. PUL auduma virsbikses nevajadzētu žāvēt tiešos saules staros, tas var arī bojāt pārklājumu.

3. Nevajag likt PUL virsbikses žāvētājā, vai uz karstiem radiatoriem tā paša iemesla pēc.

4. PUL vai jebkurus auduma autiņus, kuriem aizdare ir ar lipekli, tos pirms mazgāšanas aiztaisa. Aizvēršanai izmanto pielokot aso daļu pie tur pat esošās pūkainās daļas. Tā tur piešūta tieši šim nolūkam, mazgāšanai.

Auduma autiņbiksītes, ieliktnīši, autiņi un marles

Lai auduma autiņbiksītes izskatītos pēc iespējas labāk, ievērojiet ražotāja norādījumus, bet pēc pieredzes zinu, ka noteikti lietošanas laikā piepulcēsies vēl šādas un tādas firmas produkti un noteikti nevēlēsieties katram ieliktnītim pirms mazgāšanas skatīties etiķeti.

Tāpēc mazgājam vienkārši. Nelietojot mīkstinātājus, jo tad viss, kas paredzēts mitruma uzsūkšanai tik labi vairs neuzsūks. Pašam audumam kā tādam veļas skalojamais neko nevar nodarīt.

Skatieties, lai pulverim nebūtu pievienotas eļļas, jo tas arī ietekmē uzsūktspēju.

Ir audumi, kuriem ir karstuma ierobežojums, tos varat censties ievērot, bet nekas ļauns nenotiks, ja izmazgāsiet karstākā ūdenī. Pēc pieredzes zinu, ka bambusam nepatīk žāvētājs, bet tas noteikti atkarīgs no konkrēta auduma.

Vilnu mazgājam vilnas režīmā un atsevišķi no citas veļas. Vilnu ieliekot pie citas veļas var gadīties, ka tā mazgājot tā sarausies. Nebūs vairs tik elastīga un sarausies izmēros. Ja tā gadās, bet virsbikses vēl der, tās droši var lietot. Tās būs safilcējušās, palikušas blīvākas, bet funkcijas pildīs pat vēl labāk.

SODA - padara ūdeni mīkstāku, tas labāk izmazgā netīrumus

ETIĶIS - dezinficē un padara veļu mīkstāku

SKĀBEKĻA BALINĀTĀJS - izmazgā netīrumus un dezinficē

SAULE - vasarā izbalinās nokrāsojušos autiņus

Jautājums no māmiņas - Vai kaka uzreiz jānoskalo un vai jāskalo pirms autiņbiksīšu mazgāšanas?

Atbildu- Ja mazulis ēd mātes pienu, tā pirms tam nav jānoskalo. Piebarotam mazulim kaka jānokrata vai jānoskalo pirms tam. Ja nevēlaties, lai no kakas nokrāsotos autiņi, tad vēlams to uzreiz izskalot, bet ja arī autiņš ir iekrāsojies, tas nenozīmē, ka tas ir netīrs. To droši var lietot, ja vēlaties lietoto autiņu dot tālāk, tad to var balināt izkarot saulē

 

JAUTĀJIET-ATBILDĒŠU

P

PUL audums

PUL audums ir īpaši auduma autiņbiksītēm ražots audums, ko izmanto visi auduma autiņbiksīšu ražotāji. Tas ir poliestera auduma ar poliuretāna pārklājumu, kas ir mitruma necaurlaidīgs, bet elpojošs. Tas laiž cauri mikroskopiskus ūdens pilieniņus, bet nelaiž cauri lielos. Šis audums ir salīdzinoši nesen izdomāts un katram ražotājam tas nedaudz atšķiras, jo tāpat kā jebko ražojot atšķiras nedaudz tehnoloģijas. Līdz ar to dažādās valstīs iegādāts PUL auduma nedaudz atšķiras ar biezumu, alastību un protams dizainiem. Lielākoties labas kvalitātes PUL audumu drīkst mazgāt 60 grādos un dažkārt 90, bet vienmēr skatieties, ko norādījis auduma autiņbiksīšu ražotājs. PUL audumu nedrīkst centrēt vairāk kā 800 apgriezienos, kā arī žāvēt žāvētājā un likt tiešos saules staros, jo karstuma ietekmē tas var tikt sabojāts (bet tas nav obligāti :). Ja izcentrēsiet lielākos apgriezienos netīšām, vai dienas laikā, tam pēkšņi uz veļas šņora uzspīdēs saulīte, nekas tam nenotiks :)

S

Snappy

Tas ir knaģītis auduma autiņu, marlīšu saturēšanai kopā, kad tā aptīta ap mazuli. Vis labāk tā turas ar muslin autiņiem, vai citiem dubultā austiem autiņiem. Ar flaneli vai citiem gludiem un blīviem audumiem to grūti lietot, jo zobiņi, kas paredzēti, lai ieķertos audumā, netiek cauri blīvam audumam. Dažkārt redzētas trikotāžas auduma autiņbiksītes, ko šādi sastiprina, bet snappy lietojot ātri tiek sabojāts audums. Pēc manas pieredzes, snappy ar kokvilnas vai bambusa muslina (marles) autiņiem darbojas vis labāk.

U

Uzglabāšana

Uzglabāt auduma autiņbiksītes varat jebkur, kur Jums ērti. Galvenais lai tas nebūtu ļoti siltās ļoti telpās, piemēram arī pie radiatoriem, jo siltumā ātrāk vairojas baktērijas. Nevajag uzglabāt ūdenī tā paša iemesla dēļ. Jaundzimušā mazuļa un mazuļa, kuru mamma baro ar krūti, autiņus nav pirms tam jāizskalo. Visus, gan piečurātos, gan piekakātos liekat kopā un pēc tam mazgāties veļas mašīnā. Protams, ja Jums tā ir ērti, autiņbiksītes un visus autiņus drīkst mazgāt arī ar rokām.

Svarīgi lietotos autiņus uzglabājot nelikt klāt tiem izskalotus autiņus, jo ūdenī ir baktērijas un tad tās savairojas autiņos un tie var sākt smakot. Labāk būtu uzglabāt tikai piečurātos un piekakātos kopā un izkalotos pakarināt atsevišķi, lai tie žūst līdz mazgāšanai. Svarīgi lai uzglabājot tiktu klāt skābeklis (nelikt vāku spainim, nelikt plēves noslēgtos maisos, jo bez skābekļa urīnā veidojas amonjaks), nelikt uz siltās grīdas vai ļoti siltās telpās un nelikt klāt skalotus autiņus, kā iepriekš minēts, jo ūdenī ir baktērijas, kas kopā ar urīnu savairojas un sāk smakot.


 1. Vis ērtāk mājās uzglabāt kādā spainī vai plastmasas grozā bez vāka. Pāris dienas autiņi krāsies un tad mazgāsiet. Viss protams atkarīgs, cik skaita ziņā esat tos iegādājušies, ja mazāk, tad jāmazgā biežāk, jo jums gluži vienkārši vairs nebūs tīro, ko lietot.
 2. Var uzglabāt īpaši šim nolūkam šūtos mitrumnecaurlaidīgos maisos, gan no PUL auduma, gan vilnas.
 3. Ja ir ērti, uzglabājiet uz vannas malas, uz izlietnes malas. Galvenais, lai Jums ir ērti un mazuļa pārtīšana droša. Lai nav jāatstāj mazulis, lai aiznestu izlietotos autiņus. Mazuli neatstājiet ne mirkli bez uzraudzības uz pārtinamās virsmas.
 4. Braucot ciemos, vai braukājot ar ratiem, ērti ņemt līdzi jau minētos mitrumnecaurlaidīgos maisus. Var jau lietot plastmasas, bet ja aizmirsīsiet uz pāris dienām auduma maisā izlietotu autiņu, tas daudz mazāk smakos un nesapelēs, nekā, ja tas aradīsies polietelēna maisiņā. Un protams auduma maisiņi ir dabai daudz draudzīgāki.
 5. Uzglabājot lielāka mazuļa izlietotos autiņus, lielā darīšana pirms tam jānokrata podā, vai jānoskalo, tad to liek pie pārējiem izlietotajiem.
 6. Ieteicamais mazgāšanas režīms ir ik pārdienas, bet kā jau minēju, viss atkarīgs cik Jums autiņbiksītes un virsbikses ir skaita ziņā. Varat arī mazgāt protams retāk, bet pēc pieredzes, optimālais ir ik pa 2, 3 dienāmV

Vilna

Vilna ir dabas dots un unikāls materiāls, kurš ar vien vairāk atgūst popularitāti un es par to ļoti priecājos.

 1. Vilna ir antibakteriāla
 2. Dabīga
 3. Termoregulējoša 
 4. Vilnas audumi tiek ražoti gan ar zīdu, gan bambusu kopā, kas apvieno visas labās īpašības. Vilnas bērnu bikses vai kombinzonu var nobirstēt un nav jāmazgā tik bieži.
 5. Auduma autiņbiksītēm izmanto vilnas audumu, kam nav pievienoti citi dabīgie materiāli, jo vilnas virsbiksītes tiek lanolizētas un lai lanolīns pieķertos, tā sastāvā jābūt vismas 80%vilnai. Ja klāt ir dabīgās šķiedras, tad vilna uzsūc mitrumu.
 6. Vilnas audumu izmantoju gan vilnas virsbiksīšu šūšanai, gan ieliktnīšu šūšanai. Lanolizētu ieliktnīti ievietojot vilnas virsbiksēs, Jūs iegūstat drošākās pret noplūdēm biksītes, bet ieliktnīti nelanolizējot ārstniecisku sausuma sajūtu sniedzošu ieliktnīti, ko novieto tieši pie mazuļa ādas.
 7. Veikalos ir iegādājama ārstnieciskā vilna. Tā darbojas tāpat, to ieliek autiņbiksītēs, ja ir iekaisis dupsis, piemēra, pie zobiņu šķilšanās. To tikai nevajadzētu lietot, ja ir brūces, jo tad smalkie matiņi var ieaugt. Tāpat kā vilnas ieliktnītis tā dod sausuma sajūtu.

Turpinājums sekos

0

Pirkumu grozs